1. Ana Sayfa
 2. Instagram
 3. Instagram Şifre Yenileme – Instagram Dondurulmuş Hesap Açma – Kullanıcı Bulunamadı Çözümü 2021

Instagram Şifre Yenileme – Instagram Dondurulmuş Hesap Açma – Kullanıcı Bulunamadı Çözümü 2021

Instagram hesap şifresi yenileme

Merhabalar, Bugün ki makalemde dondurulmuş ve girilemeyen, Instagram Hesap Dondurma Sonrası Unutulan Instagram Şifre Yenileme Yapılmayan Instagram hesabı nasıl açılır? Nasıl Instagram hesap şifresi yenilenir? Instagram kullanıcı bulunmadı hatasını nasıl çözeceğimizi gösteriyor olacağım. Eğer siz de hesabınızı dondurup sonrasında hesabınıza girmek isteyince şifrenizi bir türlü hatırlayamadıysanız, sizin için bir çözüm yolumuz var! Bizzat kendim denedim ve şifresini unuttuğum dondurulmuş hesabımın şifresini yenileyerek giriş yaptım. Şimdi çözüme geçebiliriz, öncelikle aşağıdaki bilgilerin tümüne sahip olmanız gerek. Aksi taktirde hesabınızı açamazsınız. Bu gereklilikler;

Instagram Şifre Yenileme Gereklilikler

 • Hesabınıza kayıtlı e-posta adresiniz,
 • Üstünde Ad-Soyad ve Doğum Tarihi bilgisi bulunan bir Ehliyet, Kimlik, Öğrenci Kartı vb. fotoğrafı(Doğrulama için gerekli, TC Kimlik Numarası ve diğer özel bilgilerinizi gizleyebilirsiniz. )
 • Hesabınızın kullanıcı adı
Instagram Şifre Yenileme 2021
Instagram Şifre Yenileme 2021

Birinci Aşama

Birinci aşamamız ile başlayalım, ilk olarak https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 bu bağlantıya tıklayın. Açılan sayfada gelen Evet/Hayır seçeneklerinden Hayır seçeneğini seçtikten sonra Ad-Soyad, E-Posta ve Instagram Hesabınızın Kullanıcı Adını girin ve Ülke seçimi yaparak aşağıdan gönder butonuna tıklayın. Bu ilk formumuzdu. Ayrıca Ad-Soyad kısmını sallamayın kimlikte Ad-Soyad neyse onu yazın.

İkinci Aşama

İkinci aşamamız ile devam edelim. https://help.instagram.com/contact/396169787183059 bu bağlantıya tıklayalım ve formda gelen Evet/Hayır seçeneklerinden Hayır seçeneğini seçelim. Ad-Soyad, Kullanıcı Adı, E-Posta ve Kimlik Fotoğrafı(JPEG formatında) ile formu eksiksiz dolduralım ayrıca isminizi, Instagram hesap kullanıcı adınızı ve E-Postanızı eksiksiz ve doğru girdiğinize emin olmalısınız. Fotoğrafınızı iletmek çok önemli bu yüzden mutlaka kimlik fotoğrafınızı da gönderin, zaten TC Kimlik numarası vs. olmasına gerek yok ve diğer özel bilgilerinizi gizleyebilirsiniz. Ad-Soyad ve Doğum Tarihi içeriyor olmalı.

Sonuç

Normalde Instagram hesabınızın şifresini değiştirmek istediğinizde Instagram kullanıcı bulunamadı hatası verir çünkü hesap kapalı(dondurulmuş) durumdadır. Yukarıdaki formları eksiksiz gönderdikten 45dk-1 saat sonra hesabınız yarı aktif hale gelecektir. Yani kullanıcı bulunamadı hatası almadığımızdan dolayı şifremi unuttum sayfasından rahatlıkla Instagram şifre yenileme bağlantısını isteyebiliriz. Biraz zaman geçtikten sonra instagramı açın,: şifreni mi unuttun butonuna tıklayın, kullanıcı adınızı girin. Kullanıcı bulunamadı hatası almadınız büyük ihtimalle. E-posta gönder diyerel, Instagram şifre yenileme bağlantısını eposta kutunuzdan edinin. Şifrenizi yeniledikten sonra hesabınıza girip sorunsuz kullanabilirsiniz.

bu ve bunun gibi makalelere erişmek için Platformlar ve Instagram kategorilerine bakabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. konserbiletleri_avatar
  2 ay önce

  Şifremi unuttum kısmında kullanıcı adı sorduğu yerde başına . (nokta) yazarak kullanıcı adını yazarsanız şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

 2. konserbiletleri_avatar

  baya araştırdım en kısa yöntem bu galiba teşekkürler

 3. konserbiletleri_avatar
  2 ay önce

  Çok faydalı oldu sorunsuz hallettim

 4. konserbiletleri_avatar
  4 hafta önce

  İnstagram hesabımı bir daha alamayacağım diye ödüm koptu makale içimi rahatlattı ve geri aldım teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir